Saint-Michel Lisesinin spor başarıları

Saint-Michel lisesi sadece eğitim vermekle yetinmiyor! Ekip ruhuna yakışan fair play değerine sadık kalabilen büyük sporcular yetiştiriyor. 5-11 Aralık tarihleri arasında Saint-Benoît lisesi tarafından Atatürk’ün anısına düzenlen spor turnuvasına, spor öğretmenleriyle birlikte voleybol, futbol, basketbol, eskrim, masa tenisi ve satranç ekipleri öğrencileri katıldılar.

Öğrencilerimiz, birçok alanda Türkiye’deki Fransızca eğitim veren diğer liselerden gelen ekiplere karşı başarılar elde edip döndüler. Orada yaşanan arkadaşlık ve paylaşım bizi gururlandırdı. Yarışmada birinci olan ve kupayı hakkeden futbolcularımızı özellikle tebrik etmek istiyoruz. Turnuva sırasında hem yetenek hem de sporcu ruhlarını sergilediler. Takımımızın kaptanı, futbolun tüm kuşaklara hitap eden milli ve popüler bir spor olduğunu her zaman vurgulamaktadır.

Başarı elde eden ekibimiz sadece onlar değil! İkincilikle turnuvayı tamamlayan basketbol kadın takımımızı ayrıca eskrim dalında kendi kategorilerinde birinci olan Cemal Efe ve Ayşe Lal’i de tebrik ediyoruz! Futbol dalında fair play kupasını Alperen kazandı. Son olarak, satranç turnuvasında ikinci olan Burak S.’yi parlak başarısı için tebrik ediyoruz.