Paris Bilim Gezisi

Daha önce hiç gülmediğimiz kadar gülüp, hiç eğlenmediğimiz kadar eğlendiğimiz  Paris bilim gezisinde müze gezmekten bu kadar keyif alınabileceğini hiçbirimiz tahmin edemezdik. Gezimizde öncelikle Cité des sciences et de l’industrie’yi ziyaret ettik. Oyunlarla keşfetmek ve öğretmenlerimizin bizlere deneyleri detaylı anlatması bilgi dağarcığımızı genişletti. Sonrasında Palais de la decouverte, Musée des arts et métiers ve Musée national d’histoire naturelle gezilerimizle öğrendiğimiz bilgiler bizi daha fazlasını öğrenmeye heveslendirdi. Elimizden geldiği kadar gezmek ve daha fazla şey görüp öğrenmek istedik.  Son gün Pierre et Marie Curie üniversitesine gezi yaptık. Ve bu gezide bize robotik bölümünde SM 94 mezunu Doç. Dr. Sinan Haliyo eşlik etti. Laboratuvarları ve robotik deneyleri bize uygulamalı olarak gösterdi her şey harikaydı.

Bu geziden çıkardığımız bir diğer sonuç ise fen öğretmenlerimizin de bizi her zaman desteklemesiydi. Onların desteğiyle her birimiz sorumluluk aldık ve kendimize olan güvenimiz arttı. Her şeyin üstesinden birlikte geldik, hep birlikte hareket edip hep birlikte gülüp eğlendik. Çünkü öğretmenlerimiz bizim için her şeyi hazırlamışlardı. Gezi boyunca herkes birbirini koruyup kolladı. Kalabalık gruplarla gezmek genelde zordur ama bu konuda hiç sıkıntımız olmadı. Her durumu avantaja çevirmeyi ve çözüm odaklı olmayı öğrendik bu gezide.Hava şartları, yağmur, rüzgar, hiçbiri yıldırmadı bizi. Çünkü yaptığımız her şeyi keyif alarak yaptık ve gördüğümüz her şeyi öğrenmek için can attık.

Havaalanında ayrılma zamanı geldiğinde kimse ayrılmak istemiyor, herkes Paris’e geri dönmek istiyordu. Çünkü bu gezi hepimizin şimdiye kadar gittiğimiz en eğlenceli, en keyifli ve en öğretici okul gezisiydi.